EPİNOX COFFEE TOOLS

SİFON KAHVE DEMLEME (5 BARDAK) (SFN-5)

Ürün Kodu : 3603000502
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Kullanım Talimatı ;

   

  1- Bezle kaplı yıkanabilir filtreyi demleme bölmesinin içine asarak bırakın. Zinciri aşağıya doğru çekin ve borunun ucuna takın.

  2- 5 fincan kahve demlemek için alt haznedeki 5 işaretinin hizasına kadar sıcak su doldurun. Her 1 fincan için, kutu içerisinden çıkan ölçek ile, bir ölçek kahveyi üst hazneye koymanız gerekmektedir. 

  3- Demleme bölümünü alt haznenin üzerine yerleştirin ve ısıtıcıyı yaktıktan sonra sifonun altına yerleştirin.

  4- Su kaynarken, kaynayan su sifonun üst bölümüne geçecektir. (Az miktarda su aşağıdaki haznede kalmaya devam edecektir.) Alt haznedeki su üst hazneye çıktıktan sonra kutu içeriğinde bulunan tahta karıştırıcı ile hafifçe karıştırın. 

  5- 60 saniye bekleyin, sonra ısı kaynağından kaldırın. Demlenmiş kahve, kahve taneciklerinden süzülmüş olarak alt bölmeye inecektir.

  6- Yavaşça demleme bölümünü ileri geri hareket ettirerek sürahinin alt kısmından ayırın. Demleme bölümünü tutma yerinden tutarak servis edin.

   

  Dikkat Edilmesi Gerekenler ;

   

  - Ocağın haznesine kolonya, gaz yağı vb. yanıcı sıvı doldurmadan ocağın fitilini/ipini yakmayın. Dökmeden ipi yakarsanız ip hemen bitebilir ve kahvenizi yapamayabilirsiniz.

  - Filtre düzeneğini ve cam kısımları sabunlu sıcak su ile temizleyebilirsiniz.

  - Tanecikli toz deterjanlar ile ovmanız camı çizebilir.


  Paket/Koli : 1/6

  Koli Ebatı   : 60x47.5x38 cm

   

Benzer Ürünler
Yeni Gelen Ürünler
Yeniden Stoklarda
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.